Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep'in ünlü simaları, tanınmış sanatçıları, spor adamları, tıp ve bilim dünyasından ünlüler ve tarihi kişilikler

Hazal Kaya

Hazal Kaya

Hazal Kaya 1 Ekim 1990 yılında Gaziantep’de doğdu. İtalyan Lisesi’nden mezun oldu.İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans Bölümü’nde eğitim gördü.

Son dönemde yetişen Türk oyuncuların başında geliyor. Adını ilk kez Genco adlı dizide duyuran oyuncu kısa sürede ekranın aranan yüzlerinden biri olmayı başardı.

Henüz 7 yaşındayken ikisi de avukat olan anne ve babası boşanan Kaya, koyu birBeşiktaş taraftarı. Türkçeyle birlikte İngilizce ve İtalyanca konuşabiliyor, dördüncü dil olarak da Almanca öğrenmeye çalışıyor. Müzik dinlemeyi ve tangoyu hobileri arasında sayıyor.

Hazal Kaya, ilk olarak 2007 yılında Genco adlı dizi ile televizyon ekranlarına adım attı.

Ardından Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinden uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde, Adnan Ziyagil’in kızı Nihal Ziyagil karakterini canlandırdı.

Aşk-ı Memnu sayesinde büyük sıçrama yapan Hazal Kaya, Adını Feriha Koydum dizisinin de başrolünü üstlendi.

Bu dizilerde gösterdiği performanslarla adını tüm Türkiye’ye duyurdu ve son dönemde yetişen en başarılı oyuncular arasındaki yerini aldı. Genç yaşı, güzelliği, enerjisi ve farklı rollerde oynayabilme becerisiyle gelecek için de ümit vaat ediyor.

Şimdiye kadar “Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm”, “Çalgı Çengi” ve “Bu Son Olsun” gibi sinema filmlerinde de boy gösteren Hazal Kaya, 2012 yılında yayınlanmaya başlayan “Son Yaz-Balkanlar 1912” dizisinde de rol aldı.

Rol Aldığı Yapımlar

– Aşk-ı Memnu (Nihal Ziyagil) (2008)

– Genco (Özge/Gulay) (2007)

– Taşların Sırrı (Bengü) (2006)

– Acemi Cadı (Pelin) (2006)

– Sıla (Berrin) (2006)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz