Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep'in ünlü simaları, tanınmış sanatçıları, spor adamları, tıp ve bilim dünyasından ünlüler ve tarihi kişilikler

Eyüp Bartık

Eyüp Bartık

1966 yılında Gaziantep'te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep'te tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren iş hayatında aktif olarak yer aldı. Profesyonel iş hayatına lise eğitiminin ardından aile şirketinde başladı.

Lojistik sektöründe faaliyet gösteren Eyüp Bartık, ilk uluslararası taşımacılık deneyimini 1978 yılında babası ile birlikte Gaziantep-Bağdat arasında yük taşıyarak edindi.

1980 ve 1990'lı yıllarda aile şirketinde ticari araç, yedek parça satışlarını yönetti. 2001 yılında aile şirketinde edindiği tecrübelerine kurumsal bir kimlik kazandırmak hedefi ile yola çıkarak "Eyüp Lojistik" markası ile komple lojistik hizmeti veren bir şirket kurdu.

Eyüp Lojistik'i bugün 300'ün üzerinde aracı ile Türkiye'den 56 ülkeye lojistik hizmeti sunan, ülkenin önde gelen lojistik firmalarından biri haline getiren başarılı çalışmalara imza attı.

Bu başarılar Eyüp Bartık'ı  2006 yılında Ernst & Young Türkiyede yılın girişimcisi finalistliğine, 2007 yılında Hızlı Balık Ödülleri  Lojistik Türkiye Birinciliğine, 2012 yılında Ekovitrin Yılın Genç İşadamı Finalistiğine taşırken 2012 yılında IRU (Dünya Karayolu Taşımacıları Birliği) Yılın Yöneticisi Ödülünü getirdi.

İş hayatındaki başarısını sosyal hayatına da taşıyan Bartık, sivil toplum örgütlerinde aktif olarak rol almaktadır. Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) üyesi olan Eyüp Bartık aynı zamanda TOBB Lojistik Sektör Meclis Üyeliği görevini yürütmektedir.

2013 Mayıs ayında yapılan Oda seçimlerinde Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Bartık, TOBB 69. Genel kurulunda da TOBB Ticaret Odaları Konseyi'ne seçilmiştir.

Kasım 2016 tarihinde GTO Başkanlığı görevinden istifa etmiştir.

Evli olan Eyüp Bartık evli ve 3 kız, 1 erkek 4 çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz