Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Şehitkamilli Öğrencilere İngilizce Desteği

Şehitkamil Belediyesi, TEOG öğrencilerine yönelik İngilizce kursu düzenledi. İngilizce kursuna katılan öğrenciler, TEOG sınavında daha başarılı sonuçlar elde edebilecek.

Şehitkamilli Öğrencilere İngilizce Desteği
27 Eylül 2016 Haber Merkezi

Şehitkamil Belediyesi, TEOG öğrencilerine yönelik İngilizce kursu düzenledi. İngilizce kursuna katılan öğrenciler, TEOG sınavında daha başarılı sonuçlar elde edebilecek. 

AMAÇ; TEOG’A HAZIRLAMAK

Daha başarılı nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Şehitkamil Belediyesi, çok sayıda eğitim faaliyetini aynı anda gerçekleştiriyor. Şehitkamil Belediyesi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş  (TEOG) Sınavı’na katılacak öğrencilere yönelik İngilizce kursu açtı. Öğrenciler, açılan kursa yoğun katılım gösterdi. Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokali’ndeki İngilizce kursu sona erdi. Kurs bitiminde sınav yapıldı ve sınavda başarılı olan öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi. Sertifika töreni sonrası açıklamada bulunan öğrenciler, zamanlarını verimli geçirdikleri için kendilerini şanslı hissettiklerini söyledi. 

BAŞARILI ÖĞRENCİLER İÇİN TÖREN DÜZENLEDİK

Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokali İngilizce Öğretmeni Aysel Yılmaz Bilgin, düzenlenen kursa ilişkin açıklamada bulundu. Kursa 41 öğrencinin katıldığı bilgisini paylaşan Aysel Yılmaz Bilgin, “Hanımlar Lokali bünyesinde İngilizce kursu açtık. Kursumuzda TEOG grubu 4-5-6-7 ve 8. sınıf öğrencilerimize eğitim verdik. Öğrencilerimize kurs boyunca sırasıyla görmeleri gereken, okullardaki müfredatta var olan konuları işledik. Konular sonunda işlenen konuları pekiştirmek amacıyla öğrencilerimizle test çözdük. Daha sonra genel bir sınav yaptık ve bu sınav sonucunda da yeterli performansı gösteren öğrencilerimiz için sertifika töreni düzenledik. Şu ana kadar öğrencilerimizden hep pozitif dönüşler aldık. Öğrencilerimiz bize duydukları memnuniyeti ifade etti. Başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere bizlere bu imkanları sunan herkese öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Şehitkamil Belediyesi Teog 

ÖNEMLİ BİLGİLER ÖĞRENDİK

Zamanlarını boşa geçirmek yerine Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokali’nde açılan İngilizce kursuna katılarak değerlendirdiklerini dile getiren öğrenciler, kurs süresince önemli bilgiler öğrendiklerini kaydetti. Kurs ortamında yeni arkadaşlıklar da edindiklerini belirten öğrenciler, TEOG sınavına bir ön hazırlık dönemi geçirdikleri için kendilerini şanslı hissettiklerini ifade etti.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz