Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Şehitkamil Sanat Merkezi Çocuk Orkestrası İlk Konserini Verdi

Şehitkamil Belediyesi tarafından Şehitkamil Sanat Merkezi’nde (ŞSM) Yaz Sanat Akademisi etkinlikleri çerçevesinde açılan gitar, piyano ve keman kursuna katılan kursiyerler, sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Şehitkamil Sanat Merkezi Çocuk Orkestrası İlk Konserini Verdi
24 Ağustos 2023 MyGaziantep

ŞEHİTKAMİL SANAT MERKEZİ ÇOCUK ORKESTRASI İLK KONSERİNİ VERDİ

KURSLARI BAŞARIYLA TAMAMLAYAN ÇOCUKLAR SERTİFİKALARINI ALDI

Şehitkamil Belediyesi tarafından Şehitkamil Sanat Merkezi’nde (ŞSM) Yaz Sanat Akademisi etkinlikleri çerçevesinde açılan gitar, piyano ve keman kursuna katılan kursiyerler, sertifikalarını düzenlenen törenle aldı. Sertifika töreni öncesi, kursiyerler tarafından kurulan Şehitkamil Sanat Merkezi Çocuk Orkestrası ilk konserini düzenledi.

Şehitkamil Sanat Merkezi’nde düzenlenen Yaz Sanat Akademisi dönem sonu sertifika törenine, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Halil Berk, Merveşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bayram Bal, eğitmenler, kursiyerler ve veliler katıldı. Sertifika töreni öncesi, Gitar, piyano ve keman kursiyerleri tarafından kurulan Şehitkamil Sanat Merkezi Çocuk Orkestrası ilk konserini düzenledi. Birbirinden güzel eserleri seslendiren kursiyerler, katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı.

MÜZİSYENLERİMİZ VE KURSİYERLERİMİZ GERÇEKTEN GÜZEL BİR PERFORMANS ORTAYA KOYDULAR

Konserin ardından katılımcılara hitaben konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Gaziantep'te eğitime, sanata, kültüre, bilime dair ne varsa imkanları seferber ediyoruz. Bu bizim bir başımıza yaptığımız bir faaliyet değil. Kurumlar arası işbirliği çerçevesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzden, Halk Eğitim Merkezimizden almış olduğumuz desteklerle bu faaliyetleri icra ediyoruz. Gaziantep kadim bir şehir, köklü bir tarihi var. Geçmiş dönemde de musikişinas bir memleket olarak anılır. Fakat son dönemlerde bu hasretimizi kaybetmiştik. Bundan hareketle bu fiziki mekana hayata geçirdik. Ama bu tür mekanları yapmak bizim sorumluluğumuzda ondan sonraki safhada bunu devam ettirebilmek saygıdeğer velilerimiz, kursiyerlerimizin sayesinde oluyor. Özellikle öğrencilerimizin akademik başarılarını veliler olarak önemsiyoruz ama diğer taraftan da sanatsal faaliyetlerini de bir o kadar göz önünde tutmamız gerekiyor. Burada hem müzisyenlerimiz hem kursiyerlerimiz gerçekten güzel bir performans ortaya koydular. Ben sizlerden onlar için büyük bir alkış rica ediyoruz. İnşallah bu tür etkinliklerimizi arttırarak devam ettireceğiz. Sizler böyle bir ilgi gösterdiğiniz müddetçe biz bu faaliyetlerimizi devam ettireceğiz. Bu organizasyonda emeği geçen tüm yöneticilerimize, hocalarımıza ve özellikle kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, Protokol üyeleri tarafından kursiyerlere dönem sonu sertifikaları verildi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz