Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Şahinbey Zabıta Ekipleri’nden Bayram Denetimi

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Ramazan Bayramına sayılı günler kala gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı...

Şahinbey Zabıta Ekipleri’nden Bayram Denetimi
31 Mayıs 2019 MyGaziantep

Halk sağlığının korunması amacıyla yıl boyunca rutin denetimlerini sürdüren Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ramazan bayramı öncesinde tatlı ve şekerleme üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik denetimlerini artırdı. Yapılan denetimlerde, tatlı üretim noktaları başta olmak üzere gıda üretimi, depolama ve satış noktaları, temizlik ve hijyen koşulları, personelin kişisel bakımı, gramaj, son kullanım tarihi ve saklama koşulları açısından titiz bir denetimden geçiriliyor.

“HUZURLU BİR BAYRAM İÇİN DENETİMLER SÜRÜYOR”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise Ramazan Ayı boyunca gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerini sürekli olarak denetlediklerini belirterek, “Başı Rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan Ayı’nın son günlerine geldik. Bayram öncesinde çarşı oldukça kalabalık ve vatandaşlarımız bayram telaşındalar. Bir yandan giyecek diğer yandan ise pasta şeker gibi ürünlerin alış verişini yapıyorlar. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak, zabıta ekiplerimizle birlikte tüm Şahinbey İlçesinde vatandaşlarımızın bayramı sağlıklı bir şekilde geçirebilmesi için denetimler yapıyoruz. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun Şahinbey Belediyesi yılın 365 günü denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Ben, bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, tüm İslam alemine de hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz