Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Şahinbey Bilim Sanat Merkezi’nde Geleceğin Bilim Adamları Yetişiyor

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılarak Milli eğitim Müdürlüğü’ne devredilen Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkez...

Şahinbey Bilim Sanat Merkezi’nde Geleceğin Bilim Adamları Yetişiyor
9 Nisan 2019 MyGaziantep

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılarak Milli eğitim Müdürlüğü’ne devredilen Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi’ni AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ile birlikte ziyaret etti.

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan 4 okuldan birisi olan Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi’ni AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Türe ile birlikte ziyaret eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu okulda verilen eğitimlerle ilgili bilgi aldılar.

BU TÜR ÇALIŞMALARI ÖNEMSİYORUZ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Dünya da tüm ülkelerin teknolojiye önemli yatırımlar yaptığını belirterek, “Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi’ni, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve Mili Eğitim Müdürümüz Cengiz Mete ile birlikte gezdik. Buraya sınavla alınan öğrencilerimiz ve bu öğrencilerimiz için oluşturulan atölyeler ve sınıflar bulunuyor. Atölyelerde resim ve teknolojiye yönelik robotik kodlamaların olduğu ve ayrıca üç boyutlu cns kesim, tasarım ve uygulamalar yapılan çalışmaları gördük. Bu çalışmalar anasınıfından başlayıp, yüksek lisans ve doktora seviyesine varana kadar farklı çalışmalar yapılmış. Ayrıca öğrencilerimiz tarafından Ulusal ve Uluslararası projelerin ve tasarımları yapılmış. Ülke olarak bu tür eğitim çalışmalarını önemsiyoruz. Amerika’da kilometrelerce büyüklüğündeki silikon vadileri ve bu çalışmaları yapan firmalarla çalışmalar yapılıyor. Tüm Dünya ekonomide güçlenmenin yolu teknolojiye yapılacak yatırımlardan geçtiğini düşünüyor” dedi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz