Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

NTO Başkanlarından Öğretmenler Günü mesajı

Nizip Ticaret Odası (NTO) Meclis Başkanı Bekir Karabacak ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

NTO Başkanlarından Öğretmenler Günü mesajı
24 Kasım 2021 MyGaziantep

NTO Başkanları Karabacak ve Özyurt yayımladıkları mesajında, "24 Kasım 1928’de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gün dolayısıyla, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyoruz." dediler.

Ülke olarak hedeflerimize ulaşmanın en temelinde öğretmenlerin geldiğini ifade eden NTO Başkanları Karabacak ve Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ülkelerin ekonomik ve toplumsal yaşamlarının iyileştirilmesi ancak eğitim öğretime gereken önemin verilmesi ile mümkündür. Eğitim sorunlarını çözen uluslar kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo ekonomik alanında da kalkınmış ve ilerlemiştir. İşte bu nedenle eğitim- öğretim ülkemizin her zaman öncelikli konuları arasında yer almalıdır. Bu bakımdan öğretmenlik mesleği, milletlerin kaderini belirleyen, geleceğini tayin eden yüce bir meslektir. Öğretmenlerimizin, geleceğimiz olan çocuklarımızı vatanına, milletine, devletine ve en nihayetinde tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanmaktayız. Bizler de iş dünyası olarak daima, ilköğretim okullarından başlayarak eğitimin her kademesinde elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya çalıştık ve sağlamaya da arttırarak devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile yurdumuzun dört bir yanında, bu kutsal ve onurlu görevi, en zor şartlarda bile büyük bir özveriyle yerine getiren, çocuklarımızı milli ve manevi değerlerle donatarak, en iyi şekilde yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş, tüm öğretmenlerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz