Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Milletimizi Yarınlara Taşıyacak Gençler Yetiştirmek Zorundayız

Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı...

Milletimizi Yarınlara Taşıyacak Gençler Yetiştirmek Zorundayız
18 Mayıs 2020 MyGaziantep

NTO Başkanı Mehmet Özyurt yayınladığı kutlama mesajında, “Gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.” dedi.

19 Mayıs 1919 günü Türkiye Cumhuriyet’inin temeli atıldığını belirten NTO Yönetim Kurulu Başkanı NTO Başkanı Özyurt Mehmet Özyurt şunları ifade etti: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayısta başlattığı harekat tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde verilen çetin mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize emanet edilerek Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır. Bizlerin de Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmek en büyük görevimiz olmalıdır. Milletlerin geleceğe umutla bakabilmesi gençlerine yatırım yapması ile mümkündür. Ülkemiz de geleceğe gençlerle yol alacaktır. Ülke olarak en önemli sermayemiz genç nüfusumuzdur. Bu nedenle Cumhuriyetimizi ve istiklalimizi koruyup kollayacak, zamanlarını, enerjilerini, potansiyellerini bu yolda kullanacak ve bu ülkeyi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına taşıyacak olan gençlerimizi yetiştirmek zorundayız. Gençlerimizin de bu sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceklerine inancımız sonsuzdur. " ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz