Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Kadınlar İnsandır, Biz İnsanoğlu

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan son günlerde sıkça yaşanan kadına şiddet olaylarına tepki göstererek, bir açıklamada bulundu..

Kadınlar İnsandır, Biz İnsanoğlu
28 Temmuz 2020 MyGaziantep

Kadına şiddet karşısında kimsenin sessiz kalmaması gerektiğini vurgulayan Karakan ‘’ Son günlerde sıkça yaşanan ve toplumumuzun kanayan yarası haline gelen kadına şiddet olaylarına her kesimin tepki göstermesi gerekiyor. Çünkü sessizlik; bu şiddeti, bu vahşeti kabullenmek anlamı taşır. Kadınlarımıza uygulanan fiziksel ve psikolojik şiddeti lanetliyor ve toplumumun her kesimini  bu alçakça şiddete karşı isyan etmeye davet ediyorum.’’ dedi

Kadınları güçlü olan toplumların gelişmişlik standartlarının da üst seviyede olduğunun altını çizen Karakan   ‘’Sanatta, sporda, kültürel aktivitelerde, toplumsal kalkınmanın her alanında göğsümüzü kabartan ve nice başarılara imza atan kadınlarımız ne kadar güçlü olursa, ülkemiz muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkabilme hedefine de o denli yaklaşmış olur.  Kadına şiddete eğilim gösteren tüm canilerin bilmesi gerekir ki, bu toplum kendilerine hak ettiği cezayı verecektir. Şiddete uğrayan kadınların ve ailelerinin yaşadığı acılar hepimizin ortak acısı olmalıdır. Ortak acılarda buluştuğumuz zaman, inanıyorum ki bir daha böylesi vahşet haberlerine şahitlik etmeyeceğiz. Kadına şiddeti meşru kılan ve destekleyen her türlü anlayışı kınıyor ve Bozkırın tezenesi rahmetli Neşet Ertaş ustanın şu sözlerini hatırlatıyorum;  ‘’Kadınlar insandır, biz insanoğlu’’ dedi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz