Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep İYİ Parti'den Seçim Açıklaması

23 Haziran Pazar günü yenilenen İstanbul seçimlerini Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun büyük bir oy farkı ile kazanmasının yankıları devam ederken, İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Serkan Karakuş, adaletin yerini bulduğunu ve İstanbul seçmenin

Gaziantep İYİ Parti'den Seçim Açıklaması
25 Haziran 2019 MyGaziantep

23 Haziran Pazar günü yenilenen İstanbul seçimlerini Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun büyük bir oy farkı ile kazanmasının yankıları devam ederken, İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Serkan Karakuş, adaletin yerini bulduğunu ve İstanbul seçmeninin  haksızlığa dur dediğini söyledi.


Karakuş, İYİ Parti olarak İstanbul’da yenilenen seçimde  Genel Başkan Meral Akşener başta olmak üzere, tüm  milletvekilleri, 81 İl Başkanı, teşkilat mensupları ve gönüllüler ile birlikte ilçe ilçe, sokak sokak, kapı kapı dolaşarak tüm yüreklere dokunduklarını belirterek,” 31 Mart seçimleri sonrası YSK tarafından gerekçesiz ve hukuki dayanaktan uzak 6 Mayıs kararı ile seçimin yenilenmesi İstanbul halkına dayatılmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararı ile İYİ parti olarak halkımızın ferasetine olan güvenimizle, soğukkanlılıkla yeniden  büyük bir mücadele vererek, Millet ittifakı adayımız sayın Ekrem İmamoğlu'nun hakkı olan ve elinden hukuksuzca alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ezici bir farkla yeniden kazanılmıştır. Değerlerimizin sorgulandığı, sabırlarımızın sınandığı, her kutsalımızın tartışılmaya açıldığı bir süreçte, sadece seçim çalışması yapılmamıştır. İYİ Parti olarak tüm bu değerlerimizin milletimize korunacağı sözü verilmiş, yüreklere umutlar serpilmiştir. Yıkılmaya çalışılan tüm değerlerimize İYİ Parti teminat olmuştur” dedi.

23 Haziran’da demokrasinin kazandığını, tehdit ve şantaj dilinin kaybettiğini ifade eden Mehmet Serkan Karakuş,” 23 Haziran seçimi sonucunda demokrasimiz büyük bir zafer kazanmıştır. Milletimizin Birliği ve bütünlüğü pekişmiştir. Ayrıştırmacı dil kaybetmiştir. Tehdit dili kaybetmiştir. Şantaj dili kaybetmiştir. Yalan kaybetmiştir. Mağrur tavır kaybetmiştir. Sevgi dili galip gelmiş. Nefret dili kaybetmiştir” diye konuştu.

Karakuş, İstanbul seçimlerinin Türkiye’nin önünde yeni bir sayfa açtığını ve halkın demokrasiden yana tavır aldığını sözlerine ekleyerek, “ Artık Türkiye’de yeni bir sayfa açılmış ve halk demokrasiden yana tavır almıştır. Adaleti bir kenara bırakıp, kazanmak için her yol mübahtır diyenlere gereken dersi sandıkta vermiştir” şeklinde konuştu .

Yorumlar (0)

Yorum Yaz