Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

CHP Gaziantep milletvekili Kaplan; "Seçimin kazananı Türkiye oldu"

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, yenilenen 24 Haziran seçimlerini değerlendirerek, “Bu seçimin kazananı sevgi olmuştur, barış olmuştur, dayanışma olmuştur. Bu seçimin kazananı Türkiye olmuştur” diye ifade etti.

CHP Gaziantep milletvekili Kaplan; "Seçimin kazananı Türkiye oldu"
25 Haziran 2019 MyGaziantep

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, yenilenen 24 Haziran seçimlerini değerlendirerek, “Bu seçimin kazananı sevgi olmuştur, barış olmuştur, dayanışma olmuştur. Bu seçimin kazananı Türkiye olmuştur” diye ifade etti.

Kaplan, yaptığı yazılı açıklamasında, “31 Mart’ta seçilen Büyükşehir Belediye Başkanını yeniden seçmek üzere, vatandaşlarımız bir kez daha sandık başına gitti. 31 Mart’ta da Sayın Ekrem İmamoğlu kazanmıştı, 23 Haziran’da da kazandı. Burada önemli bir detay var ki o da aradaki farkın 800 bine yükselmesi. Cumhur İttifakı olarak çaldılar dediler, zillet dediler, geçersiz oylar dediler. Yetmedi hakaret ettiler, halkın iradesini gasp ettiler. Seçilmiş bir Belediye Başkanı’nın elinden mazbatasını aldılar. Yandaş medyada türlü yalan haberlerle karalama kampanyası yürüttüler. Sonuç halkın tokadı oldu. 13 binden 800 bine çıkan oylar, halkın iradesinin, vicdanının, adaletinin terazisiyle oynanmayacağını bir kez daha İktidar’a göstermiştir” dedi.

HAFTALARDIR İSTANBUL’U KARIŞ KARIŞ GEZEREK DESTEK İSTEDİK

Kaplan, görevlendirme ile gittiği İstanbul’da çalıştıklarını kaydederken, “Gezdiğimiz bölgelerde, vatandaşlarımızın gözlerimizin içine bakarak bu düzenden kurtulmak istediklerini çok net gördük. Tokalaştık, konuştuk, bazen tepkiler gördük ama sevgi diliyle bir süre sonra herkes yumuşadı, herkes kucaklaştı. İstanbul’un da, Türkiye genelinin de artık bir kucaklaşmaya ihtiyacı vardı. Ayrıştırılmaktan, ötekileştirilmekten, kibir siyasetinden, anlaşılamamaktan, dinlenilememekten çok sıkıldık milletçe. Yolda bizi kucaklayan, sarılan, umut dolu bir cümleyle gözleri yaşaran vatandaşlarımızı gördükçe bizim de umudumuz arttı. Canla başla çalıştık” diye konuştu.

SEVGİ DİLİNE HEPİMİZİN İHTİYACI VAR!

Kaplan, “En başından beri, Millet İttifakı ve Ekrem İmamoğlu ekip olarak “sevgi dilini” ön planda tutarak çalıştı. Ayrıştıran değil birleştiren, kibir ile değil, sevgi ile, kucaklaşma ile, sabır ile, anlayış ile bir seçim çalışması yürütüldü. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde, Ekrem İmamoğlu’nun dürüst, temiz siyaseti ile çok büyük bir başarıya imza atıldı. Bu bir başlangıç, artık her şey çok farklı olacak. 17 yıllık AKP İktidarı’nın çöküş dönemi başladı” dedi. 

TÜM TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR ETMEK LAZIM!

Seçim sonuçlarında tüm Türkiye’nin etkili olduğunu belirten Kaplan şunları ifade etti: “Bir kere bu seçimde Millet İttifakı birliği takdire değerdi. İYİ Parti ile güzel bir dayanışmamız oldu. Kürt seçmenimiz, HDP’li vatandaşlarımız tam destek verdiler. AKP’li vatandaşlarımız, MHP’li vatandaşlarımız kısaca bu ülkenin gidişatından memnun olmayan, kaygıları olan ve artık bu ülkeye huzur ve barış gelmesini isteyen bütün vatandaşlarımıza teşekkür etmek gerekiyor” dedi.

GAZİANTEP’İN DE BU SEVGİ DİLİNE VE DAYANIŞMAYA İHTİYACI VAR!

Kaplan, açıklamasının sonunda Gaziantep’e de dikkat çekerek; “Artık bu ülkede istekleri doğrulamış, olması gerektiğini kanıtlamış bir “sevgi ve huzur” dili siyaseti var. Gerek 31 Mart, gerek 23 Haziran seçimleri bize gösterdi ki Türkiye kibirden, korku siyasetinden, tek adamdan, ranttan, ötekileştirilmekten, kutuplaşma dilinden bıkmış. Türkiye artık sevgi, huzur, dayanışma, barış ve kardeşlikle yaşayacağı bir ülke hasretinde. Bu hasretin ilk adımını İstanbul ile atmış bulunmaktayız. Her zaman olduğu gibi inanç, kararlılık, istek ve mücadelem Gaziantep’imize de sevgi diliyle, birleştirici, bütünleştirici bir siyaset yapmak. Gaziantep’in de buna çok ihtiyacı var. Şehrimize de İstanbul’da olduğu gibi bir başarı getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Artık küskünler barışmalı, sorunlar çözülmeli, evlatlarımıza güzel bir gelecek bırakmak için bütün çabamızla bu kente de huzur getirmeliyiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz