Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Fatma Şahin, sözünü tuttu

Şahinbey başta olmak üzere Araban, Yavuzeli ve Karkamış ilçelerine bağlı kırsal mahallelerde yürütülen sathi kaplama asfalt faaliyetlerinde önemli bir yol kat edildi...

Fatma Şahin, sözünü tuttu
2 Temmuz 2020 MyGaziantep

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gazi şehrin, anayollarında gerçekleştirilen iyileştirme çalışmaları kapsamında; Şahinbey başta olmak üzere Araban, Yavuzeli ve Karkamış ilçelerine bağlı kırsal mahallelerde yürütülen sathi kaplama asfalt faaliyetlerinde önemli bir yol kat edildi. Araban ilçesine bağlı Yukarıyufkalı Mahalle Muhtarı Arzuman Toprak, daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den sıkıntı yaşadıkları yolun bakım ve onarım çalışmalarının yapılacağının sözünü aldığını belirterek, “Başkanımız sözünü tuttu kendisine ve ekibine teşekkür ederim” dedi. 

Kent genelinde sürdürülen altyapı ve üstyapı hizmetlerinin yanı sıra taşra ilçelerindeki sathi kaplama asfalt çalışmaları için de yoğun mesai harcayan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı,  kırsal mahallelerde bulunan anayolların bakım ve onarım çalışmaları için kolları sıvadı. Buna göre, Şahinbey’de Cevizli-Kürüm kırsal mahalleleri arasında 5,2 kilometre (km), Araban’a bağlı Elif Kırsal Mahallesi ile Yavuzeli Rumkale yol ayrımı mevkiinde 11,8 km, Araban’da Aşağıyufkalı-Yukarıyufkalı arasında 2,4 km, Sarıtepe yol ayrımı-Karababa-Küçüklü-Aşağı Karavaiz-Aşağıyufkalı bağlantı yollarında 10,5 km ve son olarak Karkamış’ta; Kelekli, Tosunlu, Savaş, Örtmetaş, Yazır, Karacurun, Subağı, Yeşerti ve Çiftlik’te 22 kilometrelik sathi kaplama asfalt çalışması tamamlandı. Böylelikle yaklaşık 52 km uzunluğunda köy yolu iyileştirilerek araç geçişleri için kullanıma hazır hale getirildi.

MUHTAR ARZUMAN TOPRAK: MAHSULLERİMİZ TOZ, TOPRAK OLUYORDU

Yapılan çalışmalar hakkında konuşan Araban ilçesinin Yukarıyufkalı Mahalle Muhtarı Arzuman Toprak, yolla ilgili ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade ederek, “Tarım arazilerimizdeki mahsuller toz, toprak oluyordu. Artık, bu gibi sıkıntılar yaşamıyoruz. Yolumuz çok güzel oldu. Başta Başkanımız Fatma Şahin olmak üzere ekibine çok teşekkür ediyorum. Araç trafiğimiz rahatladı. Güvenli bir şekilde ulaşım sağlanıyor. Daha öncesinde yol bozuk olduğu için araçlar bu yolu kullanmayı tercih etmiyordu” diye konuştu.

‘KADINDAN MUHTAR OLMAZ’ DEDİLER

Yolun bakım ve onarım çalışmalarında muhtar adaylık sürecine dayanan bir dizi sıkıntılar yaşadığına dikkati çeken muhtar Arzuman Toprak, sözlerini şöyle tamamladı: “Köy halkı, muhtar adayı olduğum süreçte benim adaylığımı onaylamadılar. ‘Kadından muhtar olmaz’ dediler. Ama ben mücadele ettim. Sonunda kazandım. Ardından muhtar olmamla birlikte köydeki vatandaşların bir kısmı; ‘yol ile ilgili yaşadığımız sıkıntıyı çözüme kavuşturamıyor’ dediler. Ama ben yolu yaptırdım.” 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz