Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Buluşuyor

Gaziantep bölgesindeki zeytin ve zeytinyağı sektörünü bir araya getirmek için kurulan Doğu Akdeniz Zeytinyağı Üreticileri Üretim ve Pazarlama kooperatifi faaliyetlerine başlıyor...

Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Buluşuyor
2 Temmuz 2020 MyGaziantep

Gaziantep bölgesindeki zeytin ve zeytinyağı sektörünü bir araya getirmek için kurulan Doğu Akdeniz Zeytinyağı Üreticileri Üretim ve Pazarlama kooperatifi faaliyetlerine başlıyor.

Kurulan kooperatifin işleyişini belirlemek üzere zeytin ve zeytinyağı sektör temsilcileri Nizip Ticaret Odası (NTO) Meclis Başkanı Bekir Karabacak’ın başkanlığında Nizip Ticaret Odası’nda toplandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Bekir Karabacak şunları ifade etti: “Bugün zeytin ve zeytinyağı sektörümüzü bir araya getirecek kooperatifimizin işleyişini görüşmek ve sektörümüzün sorunlarını dile getirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Toplantımıza katılımınızdan dolayı siz değerli üyelerimize çok teşekkür ediyor, sektörümüzün gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayacak kooperatifimizin bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

Kooperatifin resmi olarak 2020 yılının şubat ayında kurulduğunu belirten Kooperatif Yetkilileri Avni Uygur ve Kasım Böler şunları ifade ettiler: “Kooperatifimizin kuruluş amacı Gaziantep bölgesinde bulunan tüm zeytin ve zeytinyağı işletmelerini bir araya getirerek ürünlerin satışı, pazarlanması, prinaların işlenmesi ve sektörde kooperatif bilincini oluşturmaktır. Kooperatifimiz tarafından prina işleme tesisi kurmak üzere milli emlak tarafından ihale edilen hazine arazisi satın alınmıştır. Aldığımız bu arazide kurulacak olan tesisi hızlı bir şekilde faaliyete geçirmek için sektör temsilcilerimiz ile görüşülerek yol haritası belirlenmiştir. Ayrıca bugünkü toplantımızda prina tesisinin kurulması için yapılacak olan resmi başvurular ve alınacak izinler için ve Kooperatife yetki verilmesi için kararlar alınmıştır. Bizlerden desteğini esirgemeyen tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz .”  şeklinde konuştular. Soruların cevaplanması ile son bulan toplantıya çok sayıda sektör temsilci katıldı.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz