Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Vali Gül İki Bin Polisimiz Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun himayesinde Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapılacak olan “Ucuz Konut Edindirme Projesi” bilgilendirme toplantısı...

Vali Gül İki Bin Polisimiz Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olacak
12 Şubat 2019 MyGaziantep

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun himayesinde Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapılacak olan “Ucuz Konut Edindirme Projesi”  bilgilendirme toplantısı Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezinde emniyet mensuplarının katılımları ile gerçekleştirildi. Vali Gül, burada yaptığı konuşmada hayata geçirilecek proje ile iki bin polisin kira öder gibi ev sahibi olacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan’ın proje detaylarının anlatıldığı sunumla başlayan toplantıda konunun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Gaziantep ziyaretinde gündeme geldiğini aktaran Vali Gül, “Sayın Bakanımız Gaziantep’e geldiğinde iki talepte bulunduk, bu taleplerden bir tanesi polislerimiz için konut ihtiyacı oldu. Ev fiyatlarının ve kiraların yüksek olmasının polislerimizin şehrimizi tercih etme noktasında önemli bir kriter olduğunu fark ettik. Bunun için harekete geçerek Sayın Bakanımıza konuyu ilettik. Bakanımız da ‘Polsan olarak polislerimize biz yapalım, Gaziantep modeli Türkiye’ye örnek olsun” diyerek projenin arsa ve altyapı çalışmalarının Büyükşehir Belediyesince üstlenildiğini ifade etti.

Şehrin emniyetli olabilmesi için polislerin gönül rahatlığıyla görevlerini yapması gerektiğinin altını çizen Vali Gül, projenin kar amacı güdülmeden yapılacağını söyledi.

Kentteki en önemli meselenin toplu konut ve kentsel dönüşüm olduğunu bildiren Vali Gül, şehirde yirmi otuz sene öncesinde yapılan binalarda ağaç dikilecek sokağın, bahçenin bulunmadığını dile getirdi. Kentsel dönüşümde tüm imkânların kullanıldığını da belirten Gül, TOKİ’nin, belediyelerin, kooperatiflerin, müteahhitlerin ve özel sektörün hep birlikte kentsel dönüşümü yapması gerektiğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, projeden duyduğu heyecanı ifade ederek, kentin güvenliğini sağlayan polisler için belediye olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.

İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ise konut projesinin emniyet teşkilatı için büyük bir fırsat olduğunu kaydederek projeye destek veren Bakan Soylu, Vali Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin’e teşekkür etti.

Geneyik’te yapılması planlanan konutlarla ilgili bilgilendirmenin yapıldığı toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz