Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Polisgücü’nün kaplanları İrlanda’ya sultanları Alanya’ya gitti

Polisgücü’nün kaplanları İrlanda’ya sultanları Alanya’ya gitti
25 Mayıs 2023 MyGaziantep

Türkiye’nin Avrupa’da ki gururu Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü kadın ve erkek hokey takımları 26-29 Mayıs 2023 tarihleri arasında Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek. Erkek takımı İrlanda'nın Başkenti Banbridge’de EuroHockey Club Trophy II Şampiyonluğu için mücadele ederken kadın takımı ise aynı tarihlerde Almanya’da gerçekleştirilecek olan EuroHockey Club Challenge I’e ev sahipliği yaparken rakipleriyle şampiyonluk için yarışacak.

Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Erkek Hokey Takımı kafilesi  EuroHockey Club Trophy II katılmak üzere İrlanda'nın Başkenti Banbridge’e gitti. 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan EuroHockey Club Trophy II’de Avrupa'nın en güçlü takımlarıyla mücadele edecek olan Gaziantep Polisgücü Erkek Hokey Takımı’nın son hazırlıklarını tamamladığını ifade eden Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan “26-29 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerek erkek takımımız gerekse kadın takımımız Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek. Erkek takımımız bugün İrlanda'nın başkenti Banbridge hareket etti. EuroHockey Club Trophy II’te Avrupa’nın en güçlü takımlarıyla mücadele edecek. Türkiye'yi temsil edecek olan takımımız İtalya, Danimarka, Hırvatistan, Galler, Çekya ve İrlanda’nın güçlü ekipleriyle karşılaşacak. Hedefimiz Avrupa Şampiyonluğu olup takımımızın bir kez daha Avrupa Şampiyonluk kupasını ülkemize kazandıracağına inanıyorum, başarılar diliyorum” dedi.

Sultanlar Alanya’da Avrupa Şampiyonasına Ev Sahibi

26-29 Mayıs 2023 tarihleri arasında Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü’nün Alanya’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağını da açıklayan Başkan Mehmet Kaplan “Erkek takımımız İrlanda’da yarışırken kadın takımımız da Türkiye’nin ev sahipliğinde Alanya’da gerçekleştirilecek olan  EuroHockey Club Challenge I’e ev sahipliği yapacak. Takımımız burada yine Avrupa'nın en güçlü takımlarıyla kıyasıya şampiyonluk kupası için yarışacak olup bu kategoride de Avrupa Şampiyonluk kupasını ülkemize kazanacağımıza inanıyoruz. Hokeyin sultanları bu şampiyonada İrlanda, Litvanya, İskoçya, Çekya, İtalya ve Avusturya’nın en güçlü takımlarıyla mücadele edecek” dedi.  

Yorumlar (0)

Yorum Yaz