Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Önce Öğren Sonra Eğlen

Şehitkamil belediyesi tarafından alış veriş merkezleri, okul ve spor merkezlerinde kurulan parkurlarda, çocuklar hem spor yapıyor, hem eğleniyor...

Önce Öğren Sonra Eğlen
22 Mart 2017 İHA

Şehitkamil belediyesi tarafından alış veriş merkezleri, okul ve spor merkezlerinde kurulan parkurlarda, çocuklar hem spor yapıyor, hem eğleniyor.

Şehitkamil Belediyesi, ‘Önce Öğren Sonra Eğlen’ projesiyle miniklere spor yapma alışkanlığını eğlenceli geleneksel çocuk oyunlarıyla aşılıyor. Sürdürülebilir spor yapma alışkanlığını toplumun tüm kesimlerine yaymak isteyen Şehitkamil Belediyesi tarafından alışveriş merkezleri, okullar ve spor merkezlerinde hayata geçirdiği ‘Önce Öğren Sonra Eğlen’ projesiyle minik öğrencilere de sporu keyifle yaptırıyor. Özelikle alışveriş merkezlerinde büyük ilgi gören proje kapsamında hafta sonları 4-10 yaş aralığında yüzlerce öğrenci, eğlenceli oyunlar eşliğinde spor yapmanın tadını çıkartıyor.

Unutulan sokak oyunları hatırlatılıyor

Projede görevli eğitmenlerden Mehmet Kaya, teknolojinin gelişmesiyle birlikte çocukların oyun şekillerinin de değiştiğini söyleyerek, projeyle unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını eğlenceli etkinliklerle miniklere hatırlatmayı amaçladıklarını ifade etti. Kaya, “Proje kapsamında alışveriş merkezleri, okullar ve spor merkezlerinde unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını miniklere eğlenceli etkinliklerle hatırlatıyoruz. Bu oyunlar içerisinde özelikle gelişim çağındaki çocuklar için büyük fayda sağlayan sportif beceri koordinasyon parkurlarına da yer veriyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çocukların oyun şekilleri ve alışkanlıkları da büyük bir değişim gösterdi. Bu konudan hareketle onları ekran başından kaldırıp, fiziksel hareket kapasitelerini artırabilmek amacıyla eğlenceli oyunlar tercih ediyoruz. İp atlama, birdir bir, dokun kurtar, elim sende, ebelemece, yağ satarım bal satarım gibi büyüklerimizin sokakta oynadıkları oyunları miniklere önce öğretiyor sonrada hep birlikte eğlenceli bir şekilde uyguluyoruz. Velilerimizin ve katılımcı öğrencilerimizin memnuniyeti çok fazla. Hafta sonları M1 AVM ve Primemall AVM’de 13:30 ile 17:30 arasında gerçekleştirdiğimiz etkinliklere tüm minikleri bekliyoruz” dedi.

Hafta sonları alışveriş merkezlerine gerçekleştirilen etkinlikler, miniklerden büyük ilgi görüyor. Her hafta sonu 8 farklı seansta 400’ün üzerinde minik öğrencinin eğitim gördüğü proje faaliyetlerinde minikler, eğlenerek spor yaparken velileri de alışverişin tadını çıkartıyor.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz