Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

NTO’da E-Belge Dönemi Başladı

Nizip Ticaret Odası (NTO) Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden güvenli elektronik imza ile belge verilmesine ilişkin çalışmalar tamamlandı...

NTO’da E-Belge Dönemi Başladı
22 Haziran 2020 MyGaziantep

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Odamız MERSİS online belge hizmetini devreye alarak 238 Ticaret Sicil Müdürlüğü içerisinden ilk 35 Ticaret Sicil Müdürlüğü arasına girmiştir.” dedi.

Korona virüs salgınından dolayı dünyamızın dijital ortamda pek çok çalışmayı yürütebilir bir sürece girdiğini belirten NTO başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu dijitalleşme sürecinde pek çok iş ve hizmeti artık bilgisayarımızla yerimizden kalkmadan yönetebiliyoruz. Pandemi süreci ile bunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bizler de bu konuda T.C. Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ortak yürüttüğü çalışmalar kapsamında Sicil Müdürlüğü personellerimiz video konferans ile eğitim alarak, Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden güvenli elektronik imza ile online belge verilmesine ilişkin Nizip Ticaret Sicili Müdürlüğü’nde hizmet vermeye başlanmıştır. Üyelerimiz MERSİS programı üzerinden Ticaret Sicil Tasdiknamesi, Merkez Nakli Belgesi (TSY md.111), Şube Açılış Belgesi (TSY md.120) ve İflas ve Konkordato Belgelerini artık online olarak iş günlerinde ve çalışma saatleri içerisinde alabilecekler. Bu yeni hizmetimizin üyelerimize ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz