Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Kantar: “Güçlü ve etkili bir GAİMDER için yola çıktık”

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği (GAİMDER) Başkan Adayı Ömer Kantar, sektörün sorunlarının çözümünde öncü rol oynayan, güçlü ve etkili bir dernek için yola çıktıklarını söyledi

Kantar: “Güçlü ve etkili bir GAİMDER için yola çıktık”
24 Mart 2021 MyGaziantep

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği’nin 18. Genel Kurul Toplantısı 26-27 Mart 2021 tarihlerinde Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Genel kurulda yapılacak olan seçimlerde GAİMDER’in yeni yönetimi belirlenecek. Sektörün geleceğini doğrudan ilgilendiren genel kurulun Gaziantep’te faaliyet gösteren inşaat müteahhitlerinden büyük ilgi görmesi bekleniyor.

“MÜTEAHHİTLERİN SESİ VE SÖZÜ OLACAĞIZ”

Yenilikçi İnşaat Müteahhitleri Grubu’nun başkan adayı Ömer Kantar, genel kurul öncesi yaptığı açıklamada, “Güçlü ve etkili bir dernek” sözü verdi. Sektörün yıllardır çözüm bekleyen sorunlarını çözmek, müteahhitlik mesleğine saygınlık kazandırmak ve inşaat malzemelerine yapılan haksız zamların önüne geçmek için ekibi ile birlikte aday olduğunu vurgulayan Kantar, “İnşaat müteahhitlerinin sesi ve sözü olacağız” dedi.

SEKTÖR ÖNEMLİ, SORUNLAR BÜYÜK

İnşaat sektörünün ekonominin en büyük lokomotiflerinden biri olduğuna dikkat çeken GAİMDER Başkan Adayı Ömer Kantar, “İnşaat müteahhitleri ülke ekonomisine en fazla istihdam ve gelir sağlayan iş kollarından birisidir. İnşaat sektöründeki canlanma tüm sektörlere yansımaktadır. Bizim her projemiz gerek ekonomiye sağladığı katma değer gerekse de istihdam açısından tıpkı bir fabrika gibi işlev görmektedir. Böylesine önemli bir sektör ne yazık ki büyük sorunlar yaşamaktadır. Sektörümüzdeki diğer paydaş oda ve derneklerle işbirliği yaparak sorunların çözümünde etkin rol almak istiyoruz” diye konuştu.

SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARINI BİLİYORUZ

 Başkan Adayı Ömer Kantar şöyle devam etti: “Ekibimizle birlikte sektörün dağ gibi biriken sorunlarını çözmek için yola çıktık. Uzun yıllardan beri müteahhitlik yapan, vizyon projelere imza atan biri olarak sorunlarımızı ve çözüm yollarını biliyoruz. Sorunlarımız sürekli büyüyor. Özellikle kamu kurumları ve belediyelere ödemek zorunda kaldığımız ücretlerin sürekli katlanarak artması bizleri zor durumda bırakmaktadır. UKOME, çöp konteynırı, Gaski vizesi, Otopark harcı  gibi bizimle direk alakalı olmayan ücretler alınıyor. Bu ücretleri ödemek zorunda kalıyoruz. Diğer taraftan yapı ruhsatlarının geç alınması müteahhitlerin yatırım isteğini azalmaktadır. İnşaat malzemelerine yapılan zamlar da sektörün en önemli sorunları arasında yer alıyor. Bu sorunları çözebilmek için birlik olmamız, güçlü olmamız ve bir yol haritamızın olması gerekiyor. Bizler birlik olursak, mesleğimize sahip çıkarsak tüm sorunları çözeriz.”

Yenilikçi İnşaat Müteahhitleri Grubu Başkan Adayı Kantar açıklamasına, “Makam koltuk için değil, müteahhitlere ve şehrimize hizmet etmek için güçlü ve teknik bir kadro ile yola çıktık Müteahhit arkadaşlarımızın desteğini istiyoruz” şeklinde son verdi.

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz