Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

İMO Gaziantep Şube Başkanı Gütyetmez: "Kadın cinayetlerine artık 'dur' denilsin"

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, inşaat mühendisi Bahar Hezer'in kardeşi tarafından öldürülmesini kınayarak, "Kadın cinayetlerine artık 'dur' denilsin" diye konuştu

İMO Gaziantep Şube Başkanı Gütyetmez:  "Kadın cinayetlerine artık 'dur' denilsin"
5 Aralık 2022 MyGaziantep

Başkan Güçyetmez, İMO Şanlıurfa Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Hezer'in bir kadın cinayetine kurban gitmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Kadın cinayetleri maalesef ülkemizin en büyük kanayan yaralarından birisidir. Son olarak da Şanlıurfa ilimizde genç bir meslektaşımızı, kardeşimizi kadın cinayetine kurban verdik. Üzüntümüzü ve kızgınlığımızı ifade edecek kelimeler bulmakta güçlük çekiyoruz" dedi.  

Kadın cinayetlerinin son bulması için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını isteyen Başkan Güçyetmez, şöyle devam etti: "Şanlıurfa'da genç bir meslektaşımızın katledilerek yaşam hakkının elinden alınmasını şiddetle kınıyoruz. Sorumlularının hak ettiği cezaya çarptırılmasını bekliyoruz. Ülkemizde yıllardan beri süre giden kadın cinayetlerine artık dur diyecek tedbirlerin alınmasını istiyoruz."

 

 

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz