Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Hokeyin Sultanları Avrupa Şampiyonası’nda finalde

Alanya’da gerçekleştirilen Avrupa Hokey Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Gaziantep Polisgücü Kadın Hokey Takımı İsviçre’nin Wettingen Takımını 3-2’lik skorla yenerek adını finallere yazdırdı.

Hokeyin Sultanları Avrupa Şampiyonası’nda finalde
6 Haziran 2022 MyGaziantep

Erkek ve kadın takımlarının yarın Avrupa Şampiyonasında final oynayacaklarını açıklayan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan hedeflerinin her iki şampiyonluk kupasını Türkiye’ye kazandırmak olduğunu ifade etti.

Danimarka’dan gelen güzel haberlerin ardından gözler bugün Gaziantep Polisgücü Spor Kadın Hokey Takımının İsviçre’nin Wettingen Takımıyla yapacağı karşılaşmalara çevrildi. Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden Gaziantep Polisgücü Kadın Hokey Takımı bugün sahada rakibine şans tanımayarak İsviçre’nin Wettingen takımını 3-2’lik skorla yendi. Adını şampiyonanın finaline yazdıran hokeyin sultanları yarın İskoç ekiple şampiyonluk kupası için mücadele edecek. Sonuçları değerlendiren Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan “Erkek ve kadın takımlarımız Allaha çok şükür ki yeniden Avrupa’da destan yazarak finale kalmayı başardılar. Danimarka’da yaşadığımız vize skandalına rağmen sporcularımız milli ruhla hareket ederek sahaya kazanmak için çıktı. Gerek erkek gerekse kadın takımımız yarın sahaya bir kez daha Avrupa Şampiyonluk kupalarını kaldırmak için çıkacak. Sporcularımızı, teknik heyetimizi yürekten kutluyorum” dedi. 

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz