Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Büyükşehir, 19 Mayıs’ı şehrin dört bir yanında kutladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni tip Corona Virüs'le (COVID-19) mücadele kapsamında bu yıl, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, eşi görülmemiş bir kutlamayla Gazi şehirlilerle buluşturuldu...

Büyükşehir, 19 Mayıs’ı şehrin dört bir yanında kutladı
19 Mayıs 2020 MyGaziantep

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni tip Corona Virüs'le (COVID-19) mücadele kapsamında bu yıl, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, eşi görülmemiş bir kutlamayla Gazi şehirlilerle buluşturuldu, hazırlanan 4 konvoyla 2 gün boyunca sokak sokak gezilerek; marşlarla, türkülerle coşkulu bir kutlama yaşatıldı. 

Dünya'da hızlı bir şekilde yayılarak kısa süre içerisinde küresel bir salgın halini alıp 11 Mart tarihinden bu yana Türkiye'de de etkisini sürdürmeye başlayan Corona Virüs nedeniyle bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına vatandaşlar evlerinden eşlik etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101’inci yılı dolayısıyla Türk bayrakları ve balonlarla süslenen 60 araçlık 4 kortej şehri karış karış dolaşarak bayram coşkusunu her mahalleye taşıdı. Evlerinin balkonlarına çıkarak, kutlamaya ortak olan vatandaşlar ise alkış tutarak çalınan şarkıları ve marşları hep birlikte seslendirdi. Konvoyun sonunda ise şehri saran araçlar ile evlerinden etkinliğe katılım sağlayan halk, İstiklal Marşı’nı okudu. Büyükşehir Belediyesince organize edilen 60 aracın yer aldığı 4 kortej şehrin dört bir yanına dağılarak 4 farklı rota oluşturuldu. 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz