Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Oyuncular, klavye seçerken neye dikkat etmelidir?

Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?
26 Kasım 2016 VTeknoloji

Oyuncular için en önemli ekipmanlardan biri de klavyedir. Oyuncular, klavye seçerken neye dikkat etmelidir? Oyuncu klavyesi alırken dikkat etmeniz gerekenleri anlatıyoruz. Oyuncu klavyeleri hayli çeşitli olunca, seçim yapmak da zorlaşıyor.

Oyuncu klavyesi  alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bizler de sizin için oyuncu klavyesi alırken dikkat edilmesi gerekenleri sıralıyoruz. Elbette neyi seçeceğiniz ve nasıl bir ekipman alacağınız en sonunda size kalıyor ama, böylece en azından oyuncu klavyesi seçerken dikkat etmeniz gereken şeyleri bilmiş olacaksınız. 

Hangi oyun türlerine eğildiğiniz önemlidir

Oyuncu klavyesi seçerken oyun alışkanlıklarınızın farkında olmalısınız. En çok oynadığınız yapımlar sizin tarzınızı belirleyecektir. FPS oynayanlar genel olarak ek fonksiyon tuşları tercih ederken, MOBA oyunları ulaşımları altında sadece belli tuşların olmasını tercih ettikleri için ona göre bir seçim yapıyorlar. 

Tuş hassasiyeti de ayrı bir konu. Eğer oyun oynarken tuşlara ardı ardına basmanız gerekiyorsa ve her birinin hassasiyeti önemli ise mekanik bir klavye seçmeniz gerekiyor. Alve üzerinden kendi tarzınıza en uygun oyuncu klavyesini bulabilirsiniz.

Marka seçimi önemlidir

Her şeyin ötesinde biz oyuncular ekipmanların gösterişli olmasını severiz. Bu gösterişe bir noktada marka seçimi de dahil olur. Günümüzde bazı ekipman üreticileri kanıtladıkları kalite standartları ile hemen ön plana çıkıyorlar.

Bu üreticileri Razer, Logitech, SteelSeries ve Asus olarak sıralayabiliriz. Alve üzerinden tanınmış markaların oyuncu klavyelerini karşılaştırabilirsiniz.

Oyuncu klavyesinde fiyat önemlidir

Evet, bir önceki madde üzerinde sizlere harika oyuncu klavyeleri gösterdik ama bütçeye göre oynamak her zaman en iyi seçenektir. Aradığınız oyuncu klavyesi 700 TL de olabilir, 250 TL de olabilir. Bu yüzden fiyat/performans ürünlerini de yönelmek isteyebilirsiniz.

Yine Logitech, SteelSeries gibi markaların 200 TL fiyat bandında kaliteli ürünleri olabiliyor. Üst segment bir ürün yerine fiyat/performans ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Alve üzerinden uygun fiyatlı oyuncu klavyelerine bakabilir ve fiyat değişimlerinden anında haberdar olabilirsiniz.

Oyuncu klavyelerinin tasarımlarına dikkat edin

Tasarım çok önemlidir. Belli bir fiyat bandına sırtınızı yasladığınızda, alacağınız ürünü dikkatli seçerek zaten aradığınız performansa ulaşabilirsiniz. Ama tasarım içinize sinmezse o oyuncu klavyesinin hiçbir önemi kalmaz. Oyuncuların hem tasarım hem de performans açısından dikkat ettiği şeylerden biri mekanik tuşlardır.

İkincil olarak ise ışıklı tuşlar göze çarpar. Bu yüzden tasarımı göze hoş gelen bir ürün, eğer oyuncu klavyesi olarak ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa düşünmeden almak isteriz. Alve üzerinden mekanik tuşlar ve renkli ışıklı özellikleri olan oyuncu klavyelerini anında görüntüleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz