Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep'te gezip görebileceğiniz tarihi, kültürel, turistik ve popüler mekanlar

Masal Park

Masal Park

0342 227 44 41

Sarıgüllük, 27060 Şehitkamil/Gaziantep

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından toplam 80 bin metrekare alan üzerinde kurulan Masal Park başta çocuklar olmak üzere tüm Gazianteplilerden büyük ilgi görüyor.

80 bin metrekare alan üzerine kurulan Masal Park'ın içinde 'Keloğlan', 'Nasrettin Hoca', 'Şirinler' ve Pamuk Prenses gibi masal ve çizgi film kahramanlarının heykelleri ve kabartmaları yer alıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Asım Güzelbey, 80 bin metrekare alan üzerine kurulan parkta çay bahçesi, güneş saati, dinlenme, yürüme alanları, kale, su kanalları ve çocuklar için okuma alanı bulunduğunu ifade etti.

Başkan Güzelbey, Avrupa Konseyi'nin Çocuk Dostu Kentler arasında ülkemizden yerel yönetim olarak tek üyesi olan şehrimizin çocuklar için hazırladığı bir çok proje var. Masal Park bu projelerden sadece bir tanesi, hemen yanı başımızda hizmete giren Sentetik Paten Pisti, devamında Yaşam Parkı, Botanik Parkı ve Avrupadaki benzerlerini aratmayacak olan Eğlence Parkının yapımı devam ediyor.

Gaziantep'in sosyal yaşamına canlılık getirecek önemli projelerden birisi olan Masal Parkı içerisinde su kanalları, kayak pisti ve okuma alanı da var. Su kanalında çocuklar botlarla gezinti yapma imkanına kavuşacak. Okuma alanına ise kitap okuma günleri gibi etkinlikler düzenlenmesi planlanıyor.

Güzelbey, Masal Parkı'nın içinde su gösterileri yapılan havuzlar yer alıyor, ayrıca parktaki yeşil alanlara da çok önem verdik ve parkın içine pek çok palmiye ağacı diktik. Bu kapsamda parka 21 adet çam, 43 adet yapraklı ağaç, 86 adet palmiye, Gaziantep'teki fuar alanından sökülen 21 adet büyük sedir, 21 adet piramit mazı ile 1990 adet süs bitkisi ve 250 adet mevsimlik çiçek dikildi, dedi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz