Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep'te gezip görebileceğiniz tarihi, kültürel, turistik ve popüler mekanlar

Gaziantep Macera Park

Gaziantep Macera Park

27000 Sammezreası/Şehitkamil/Gaziantep

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan macera park vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Resim açılışı önceki gün yapılan Macera Park' ta özellikle çocuklar keyifli bir gün geçiriyor...

Yaklaşık 169.000 metrekare alan üzerine kurulu oalan parkta aralarında 20 metre kot farkı olan iki kule arasında çelik halatlarla geçilebilmektedir. Farklı oyun parkurlarıda olan parkın açılışı bir ay kadar önce yapılmasına rağmen henüz hizmet vermemektedir. Fotoğraflar geçen cumartesi çekilmiştir.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Macera Park’ın her yönüyle muhteşem bir alan olduğunu ifade ederek, “Survivor filmlerini çekmek için dünyanın öbür uçuna gitmeye artık gerek yok” dedi.

Çocuklar ve büyükler için eğlenceli bir mekan yaptıklarını işarete den Güzelbey, “Biz bunun bir benzerini Avusturya dağlarında görmüştük. Ondan hiç farkı olmayan hatta ondan daha muhteşem bir tesisi Gaziantep’e kazandırdık. Survivor filmlerini çekmek için dünyanın öbür uçuna gitmeye artık gerek yok. Gelin Gaziantep’e hem bu filmleri çekin hem de kayak yapın. Hem bilim merkezini, botanik parkı gezin, bir de bizim lezzetli yemeklerimizin, kebaplarımızın üstüne de tatlılarımızın tadına bakın. Bu herhalde vazgeçilmez tutku olacaktır. Tüm macera sevenleri Gaziantep’e ve dolayısıyla bu parka gelmelerini istiyorum. Bu vesile ile ben bu tesiste emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz