Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep'te etkinlikler; tiyatrolar, konserler, sergiler, bahar şenlikleri, spor müsabakaları, diplomatik buluşmalar, siyasi görüşmeler

Semih Mumbuç Seramik Sergisi Açacak

14
Haziran
2019
17:30
Giriş TürüÜcretsiz
KategoriSergi
Etkinliği Düzenleyen Sanko Sanat Galerisi
Etkinlik Yeri

Sanko Sanat Galerisi

Sanko Park AVM İçi Sarıgüllük Mahallesi İ.Rafet İşitmen Caddesi Şehitkamil/GAZİANTEP
Galeri 2004 yılında sanatçıların ve sanatseverlerin hizmetine sunuldu. Güneydoğu’nun ilk özel galerisi olma özelliğini taşımaktadır. Yürütme Kurulu Başkanlığı’nı, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu’nun yaptığı Sanko Sanat Galerisi, Sanko Park AVM içinde faaliyetini gerçekleştirmektedir. Galeride 2004 yılından bu yana 300’den fazla sanatçı tarafından 185 sergi açıldı. Kaliteli duruşuyla sanatın ve sanatçının yanında yer alan Sanko Sanat Galerisi’nde 2011-2013 yıllarında uluslararası 2 çalıştay düzenlendi. SANKO Sanat Galerisi Yürütme Kurulu; Başkan: Adil Sani KONUKOĞLU Başkan Yardımcısı: Cengiz Halil ÇİÇEK Üyeler: Murat KÖYLÜOĞLU, Sevim KARAKAŞ Seçici Kurul: Akten KÖYLÜOĞLU, Aslı ÖZEN
Semih Mumbuç Seramik Sergisi Açacak

Tıp doktoru ve koleksiyoner olan sanatçı Semih Mumbuç, Sanko Sanat Galerisi’nde 14 Haziran’da “Doğa ve Renkler” temalı seramik sergisi açacak.

1958 yılında doğan sanatçı ilk, orta ve yükseköğrenimini Ankara’da yaptı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu. 1998 yılında kulak, burun ve boğaz hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladı. 1994 yılından beri Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor.  

Geçmiş yıllarda kara kalem, yağlı boya resim çalışmaları yapan sanatçı, son bir yılda seramik üzerine yoğunlaştı. Aynı zamanda koleksiyoner olan Semih Mumbuç, 2019 yılında Demet Akınal Seramik Atölyesi ile birlikte açtığı karma sergiden sonra ilk kişisel sergisini Sanko Sanat Galerisi’nde açacak.

Mumbuç’un, 14 Haziran Cuma günü saat 17.30’da Sanko Sanat Galerisi’nde açılacak sergisi, 12 Temmuz’a kadar gezilebilecek.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz