Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep'te etkinlikler; tiyatrolar, konserler, sergiler, bahar şenlikleri, spor müsabakaları, diplomatik buluşmalar, siyasi görüşmeler

MEHMET AKİF ORÇAN RESİM SERGİSİ

19
Ağustos
2019
Bitiş Tarihi11 Eylül 2019
Giriş TürüÜcretsiz
KategoriSergi
Etkinliği Düzenleyen Sanko Park
Etkinlik Yeri

Sanko Sanat Galerisi

Sanko Park AVM İçi Sarıgüllük Mahallesi İ.Rafet İşitmen Caddesi Şehitkamil/GAZİANTEP
Galeri 2004 yılında sanatçıların ve sanatseverlerin hizmetine sunuldu. Güneydoğu’nun ilk özel galerisi olma özelliğini taşımaktadır. Yürütme Kurulu Başkanlığı’nı, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu’nun yaptığı Sanko Sanat Galerisi, Sanko Park AVM içinde faaliyetini gerçekleştirmektedir. Galeride 2004 yılından bu yana 300’den fazla sanatçı tarafından 185 sergi açıldı. Kaliteli duruşuyla sanatın ve sanatçının yanında yer alan Sanko Sanat Galerisi’nde 2011-2013 yıllarında uluslararası 2 çalıştay düzenlendi. SANKO Sanat Galerisi Yürütme Kurulu; Başkan: Adil Sani KONUKOĞLU Başkan Yardımcısı: Cengiz Halil ÇİÇEK Üyeler: Murat KÖYLÜOĞLU, Sevim KARAKAŞ Seçici Kurul: Akten KÖYLÜOĞLU, Aslı ÖZEN
MEHMET AKİF ORÇAN RESİM SERGİSİ

Kahramanmaraşlı ressam Mehmet Akif Orçan, bugün (19 Ağustos) Sanko Sanat Galerisi’nde resim sergisi açacak.

Kahramanmaraş 1977 doğumlu olan Orçan, 2000 yılında Atatürk Üniversitesi Resim bölümünden mezun oldu. Şimdiye kadar 10 kişisel sergi açan, 6 sanat çalıştayına ve 70’in üzerinde karma sergiye katılan Orçan, konu olarak figür üzerinde yoğunlaşıyor.

Figürün mekansal işlevi Orçan’ın resimlerinde hep başka bir coğrafya düzlemiyle tamamlanır. Bunu yaparken son dönem çalışmalarında daha renkçi ve lekeci bir üslup içinde olan Orçan, kent tarih ve imgeler belleği ile figürlerini kompoze etmektedir. 

Kent gazetelerinde kültür-sanat içerikli yazı ve şiirleri yayınlanan ve değişik yazarlara kitap kapak tasarım ve iç desenlerini yapan Orçan, çalışmalarını Kahramanmaraş’ta kendi atölyesinde sürdürüyor.

Orçan’ın Sanko Sanat Galerisi’nde  bugün saat 17.30’da açılacak sergisi, 11 Eylül’e kadar gezilebilecek.

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz