Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Adnan Ünverdi'den , 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştiren ve aydınlık geleceğimizi inşa eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

Adnan Ünverdi'den , 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
24 Kasım 2020 MyGaziantep

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirten Adnan Ünverdi, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, millet denemez. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır” sözlerini anımsatarak, Türk Milleti’nin geçmişten bugüne eğitime ve öğretmenlik mesleğine verdiği öneme işaret etti.

Adnan Ünverdi, toplumların gelişmesinde öğretmenlerin büyük gayreti ve çabası olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti:

“Öğretmenlerimiz her zaman olduğu gibi salgın süreci boyunca gerek yüz yüze, gerekse uzaktan eğitim yoluyla büyük bir özveriyle eğitim ve öğretime devam ediyor. Kendilerine şükranlarımı sunuyor, mücadelelerinden dolayı öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiasına teşekkür ediyorum.

Bu duygularla Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, vatanın her bölgesinde her şartta görevini özveriyle yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum

Yorumlar (0)

Yorum Yaz