Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Vali Gül Gaziantep Suçla Mücadelede En İyi Şehirlerden Bir Tanesi

Polis Meslek Okulu Birinci Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayları Yemin Töreni Vali Davut Gül, Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu ve il protokolünün katılımları ile gerçekleştirildi.

Vali Gül Gaziantep Suçla Mücadelede En İyi Şehirlerden Bir Tanesi
9 Mart 2019 MyGaziantep

Polis Meslek Okulu Birinci Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayları Yemin Töreni Vali Davut Gül, Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu ve il protokolünün katılımları ile gerçekleştirildi. Vali Gül burada yaptığı konuşmada Gaziantep’in suç ve suçluyla mücadelede Türkiye’nin en iyi şehirlerinden birisi olduğunu kaydetti.

Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törende, Gaziantep’te ve diğer şehirlerde bekçilere olağanüstü bir memnuniyetin olduğunu aktaran Vali Gül,  “Bundan dolayı da yeni bekçiler alınmaya devam ediyor. Gaziantep’te 350 bekçimize ilaveten 200 bekçimiz daha göreve başladı. Planlanan 220 kişiyle birlikte yıl içerisinde bekçi sayımız 770 kişiye ulaşacak ve şehrimiz daha da güvenli hale gelecek” dedi.

Terörle mücadelede gösterilen başarı ile birlikte kamuoyundaki terör algısının önceki yıllara göre geriye gittiğini dile getiren Vali Gül, “Hem içerde hem dışarda nerede olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti, kolluk kuvvetleriyle, askeriyle, polisiyle terörle, teröristlerle başarılı bir şekilde mücadele ediyor. Sadece kendi topraklarımızda değil, bize zarar geldiğinde, topraklarımızın dışında da bu mücadeleyi başarılı bir şekilde devam ettiriyor. Terörle mücadelede başarı gösterdiğimiz için mala karşı işlenen suçlar, hırsızlık ve benzeri suçlar güvenlik anlamında vatandaşın birinci önceliği olarak geliyor. Onu da ortadan kaldırmak için mahalle ölçekli meselelere bakış açısı var. Mahalle ölçeğinde de bekçi bizim en uçtaki güvenlik kuvvetimiz. Emniyet teşkilatımız bunu Jandarma ile koordine ediyor” diye konuştu.

Vali Gül, “Gaziantep suçla mücadelede Türkiye’de en iyi şehirlerden bir tanesi. Bizim şehrimiz nüfus ölçeği itibariyle Türkiye’nin en güvenli şehirlerinden biri. Daha iyisi mümkün, daha iyi olabilir. Mesleğe yeni başlayacak arkadaşlarla beraber her geçen gün daha iyiye gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Vekili Sertaç Solgun, gece kartalları olarak adlandırılan bekçilerin geri döndüğünü dile getirerek yükseköğrenim mezunu olan bekçi adaylarının almış oldukları aile terbiyesi ve okullarda verilen eğitimle vatandaşlara en iyi hizmeti sunarak güvenliğimizin teminatı olacağını dile getirdi.

Konuşmalar sonrasında Polis Meslek Eğitim Merkezi birinci dönem çarşı ve mahalle bekçi adayları yemin ederek mesleğe ilk adımı attılar.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz