Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

MYO’da Sigarasız Yaşam Protokolü

İslahiye Meslek Yüksekokulu ile İslahiye’de eğitim öğretim hizmeti veren Farabi Sağlık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Karşılıklı Yardım ve İşbirliği Protokolü çerçevesinde “Sigarasız Yaşam Projesi Protokolü” imzalandı.

MYO’da Sigarasız Yaşam Protokolü
15 Aralık 2016 İHA

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu ile İslahiye’de eğitim öğretim hizmeti veren Farabi Sağlık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Karşılıklı Yardım ve İşbirliği Protokolü çerçevesinde “Sigarasız Yaşam Projesi Protokolü” imzalandı.

İslahiye Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonunda gerçekleşen imza törenine, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet Deveci, Farabi Sağlık Mesleki Teknik Lisesi Müdürü Ahmet Kurt, Müdür Yardımcısı İbrahim Karahan ile Yüksekokul Sekreteri Bilal Erdoğan katıldı. Protokol çerçevesinde; sigarasız yaşam ile ilgili eğitim, rehberlik, materyal, halkla ilişkiler ve iletişim konusunda taraflar destek vererek sigarasız yaşam konusunda insanların yaşamına destek verilecek. Her yıl binlerce insanın sigara yüzünden hayatlarını kaybettiğini belirten Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet Deveci, Farabi Sağlık Lisesi ile yapılan protokol çerçevesinde öğrencilere ve bölge insanlarına konferans, seminer ve panel düzenleyerek katkı sağlayacaklarını söyledi. Farabi Sağlık Lisesi Müdürü Ahmet Kurt ise yapılan protokole katkı veren Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Deveci’ye teşekkür etti.

Protokol çerçevesinde hazırlanan afişler asılarak, protokol kapsamında öğrencilere ve halka yönelik eğitim çalışmaları yapılacak.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz