Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

KYK yurt başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, 2018-1019 eğitim öğretim yılı için KYK yurt başvurularının başladığını duyurdu. Kasapoğlu, başvuruların geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınacağını söyledi. Başvurular ise 10 Eylül.....

KYK yurt başvuruları başladı
3 Eylül 2018 MyGaziantep

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, 2018-1019 eğitim öğretim yılı için KYK yurt başvurularının başladığını duyurdu. Kasapoğlu, başvuruların geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınacağını söyledi. Başvurular ise 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59’da sona erecek.

Öğrencilerin öğrenim bilgilerinin, Yükseköğretim Kurumu'nun bilgi sistemi üzerinden alınacağı ve hatalı öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacağı için, öğrencilerin e-Devlet'te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmesinin önemli olduğu, öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirebileceği, bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrencilerin ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebileceği belirtildi.

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye, kurumun resmi internet adresinden (yurtkur.gsb.gov.tr) ulaşabilecek.

Kurumsal İletişim Merkezi 7/24 öğrencilerin hizmetinde

Yaşanılan sorunlara anında çözüm bulabilmek için 7 gün 24 saat çalışan KYK Kurumsal İletişim Merkezi, başvuru süresince de öğrencilerin hizmetinde olacak.

Öğrenciler, "444 1961" numaralı Kurumsal İletişim Merkezinden ya da Kurumun resmi Twitter hesabı, "KYK_DESTEK" üzerinden yardım talebinde bulunabilecek.

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz