Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gençler Hint Kınasını Tercih Ediyor

Son zamanların modası olan hint kınası gençlerin ilgisini çekiyor.

Gençler Hint Kınasını Tercih Ediyor
7 Ağustos 2018 Muhammed Topaktaş

Son zamanların modası olan hint kınası gençlerin ilgisini çekiyor. Hint kınası genelde geçici döğme olarak kullanılıyor. Hint kınası yaptırmak isteyen vatandaşlar tarihi kaleoğlu magrasını ziyaret ediyor.

Yazın serin, kışın sıcak kalan mağaranın içerisinde hiçbir ısıtıcı ve soğutucunun kullanılmadığı mağara, yazın serinletiyor, kışın da ısıtıyor. Ziyaretçiler hem tarihi kaleyi gezme imkanı buluyor, hem de isteyenler hint kınası yaptırıyor.

hint kınası yapan Tuğba YAVUZ hint kınası hakkın da bilgi verdi “ hint kınası aslında kırmızı kınanın siyah olmuş halidir. Bu kına ile insan vücudunda desenler ile boyanmasına hint kınası diyoruz.”

Yapımı emek ve sabır istediğini belirten Yavuz, her yerden hint kınası yapılmaması gerektiğini vurguladı: “ Hint kınası yapar iken sabırlı olmak gerekiyor. Nakış işler gibi emek ve sabır verilmesi gerekiyor. Hint kınasını yaptıracak olanlar bilmedikleri yerlerden yaptırmasınlar. Çünkü kına hazırlanır iken içerisine bazı kimyasallar katılıyor daha güzel durmasını sağlamak amacı ile buda insan vücudunu tahriş ediyor.”

Tuğba Yavuz, kına ile uğraşmaya çocuk yaşlarda ilgi duyduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı;  “ Çocuk iken annem bizlere kına yapardı ben ise o kınayı şırıngaya çekerek desen çizerdim daha sonra yakın çevreme yapmaya başladım şimdi ise mağaraya gelen ziyaretçilerimize yapıyorum.”

Yorumlar (0)

Yorum Yaz