Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

SGK ile anlaşmalı olan ANKA Hastanesi Merveşehir’de hizmete girdi

ANKA Hastanesi, Gaziantep’in sağlık konusunda ihtiyaç olan bölgesinde, Merveşehir’de hizmete girdi.

SGK ile anlaşmalı olan ANKA Hastanesi Merveşehir’de hizmete girdi
15 Aralık 2016 İHA

ANKA Hastanesi, Gaziantep’in sağlık konusunda ihtiyaç olan bölgesinde, Merveşehir’de hizmete girdi.

Modern mimarisiyle de dikkat çeken Anka Hastanesi en son teknoloji ile donatılarak hasta kabulüne başladı. Hasta kabulüne başlayan ve ziyaretçiler tarafından hayranlıkla incelenen Anka Hastanesinde bir çok branşta hizmet verilecek.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olan Anka Hastanesi, yeni doğan, yeni doğan yoğun bakım ünitesi, erişkin yoğun bakım ünitesi, ameliyathane, doğumhane ve tek kişilik süit odalardan oluşan 125 yataklı, ayrıca radyoloji laboratuvarı, biyokimya laboratuvarı, mikrobiyoloji laboratuvarı, genel cerrahi, ortopedi, göz hastalıkları, noroloji, çocuk sağlığı ve çocuk hastalıkları ve travmatoloji, kadın hastalıkları ve doğum üroloji, göz hastalıkları ve sağlığı, dahiliye, enfeksiyon hastalıkları, cildiye, kardiyoloji, acil poliklinikleri anestezi ve reanimasyon bölümlerinde görev yapan doçent ve profesörlerle hizmet vermeye başladı.

Hasta kabulüne başlayan ANKA Hastahanesi özellikle yeni doğan bölümündeki ilkleriyle dikkat çekerken özel hastaneler arasında ilk defa kurulan TPN ünitesini de yeni doğan bebeklerin mikrop kapmaması için ilaç ve mamaların el değmeden hazırlandığı steril oda oluşturuldu. Sadece bulunduğu bölgenin değil, Gaziantep ve çevre illerinde sağlık alanında ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasiteye sahip olan Anka Hastanesi, Gaziantep’in sağlık alanında parlayan yıldızı olacak. “Hastanemiz çalışanları hoş edalı, hoş sedalı olmalıdır” sloganıyla görev yapan güler yüzlü çalışanları 7 gün 24 saat mesai sistemiyle sağlık alanında kesintisiz hizmet vermeye başlayan Anka Hastanesi ayakta ve yatılı hasta kabulüne başladı.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz